Dzielimy się doświadczeniem w zakresie nowoczesnych płatności w transporcie publicznym

20 września 2023

Jak zachęcić pasażerów do korzystania z transportu publicznego? Co zyskują władze miast i gmin na wdrożeniu autorskiego rozwiązania Mennicy Polskiej pod nazwą Open Payment System? Na to i inne pytania, podczas dyskusji panelowej zorganizowanej we Wrocławskim Parku Technologicznym, odpowiedziała Katarzyna Budnicka-Filipiuk, Prezes Zarządu Mennicy Polskiej.

Wartościowa wymiana wiedzy i doświadczeń

W ramach dwóch sesji panelowych, zorganizowanych we Wrocławskim Parku Technologicznym 18 września br., dyskutowano o perspektywach organizacji zintegrowanego transportu Aglomeracji Wrocławskiej oraz potencjale wdrażania innowacyjnych rozwiązań w zakresie płatności za przejazd środkami komunikacji miejskiej. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele władz Wrocławia i okolicznych gmin oraz Wydziału Transportu UM Wrocław. Mennicę Polską podczas wydarzenia reprezentowała Katarzyna Budnicka-Filipiuk, Prezes Zarządu.

Mennica Polska dostarcza rozwiązania dla „smart city”

To już ponad pięć lat od kiedy mieszkańcy i turyści we Wrocławiu mogą korzystać z szybkich i wygodnych płatności na pokładzie pojazdu komunikacji miejskiej, opierających się na popularnej zbliżeniowej karcie płatniczej.

Podczas dyskusji panelowej, dotyczącej nowoczesnych rozwiązań zachęcających do korzystania z transportu publicznego, Katarzyna Budnicka-Filipiuk mówiła o korzyściach z implementacji Open Payment System w ramach URBANCARD. W trakcie spotkania podkreślała ważną rolę rozwiązania nie tylko z perspektywy pasażera, ale także władz miasta oraz gmin ościennych w kontekście tworzenia zintegrowanego transportu publicznego.

Open Payment System najlepszym systemem płatności

Open Payment System to intuicyjne rozwiązanie, które postało z głębokiego zrozumienia potrzeb użytkowników komunikacji miejskiej i władz miast. Wykorzystując najnowsze rynkowe technologie Mennica Polska gwarantuje prostą i intuicyjną obsługę płatności za przejazd, maksymalne bezpieczeństwo oraz ekologiczność rozwiązania (brak papierowego biletu). Warto jednocześnie przypomnieć, że Open Payment System już czterokrotnie uznano za najlepszy system płatności w transporcie publicznym w ramach międzynarodowych targów TRANSEXPO.