Lublin, Katowice, Białystok. Od początku roku Mennica Polska uruchomiła trzy nowe biura sprzedaży złota inwestycyjnego

14 lutego 2022

Nowo otwarte biura sprzedaży złota inwestycyjnego Mennicy Polskiej to odpowiedź na ponadprzeciętne zainteresowanie klientów lokatą w żółtym kruszcu. Popyt na ten szlachetny metal od dłuższego czasu utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. Nie bez powodu. W czasach niepewności szukamy możliwości zabezpieczenia kapitału z opcją zysku w dłuższej perspektywie.

Złota inwestycja z Mennicą Polską

Mennica Polska od dłuższego czasu dynamicznie rozwija sieć sprzedaży złota inwestycyjnego, zarówno stacjonarnie, jak i online. W ten sposób zaspokaja potrzeby zróżnicowanych grup klientów – zarówno tych zainteresowanych większymi zakupami, jak i tych, którzy postanowili systematycznie rozbudowywać swój portfel.

Biura sprzedaży uruchomione od początku tego roku w Lublinie, Katowicach i w Białymstoku to wyjście naprzeciw oczekiwaniom klientów ceniących bezpośredni kontakt z ekspertem oraz dopasowanie oferty do ich potrzeb i aktualnych możliwości.

W ramach zdywersyfikowanej sieci sprzedaży Mennicy Polskiej, złoto możemy nabyć dziś stacjonarnie w czterech biurach sprzedaży (Warszawa, Lublin, Katowice, Białystok), pięciu sklepach firmowych (Kraków, Poznań, Gdańsk i dwie lokalizacje w Warszawie) oraz we wszystkich placówkach Banku PKO BP. Osoby preferujące transakcje online Mennica Polska zaprasza do swojego sklepu internetowego.

Gwarancja bezpieczeństwa zakupu i bezproblemowy odkup kruszcu

W ramach szerokiej oferty Mennicy Polskiej dostępne są monety bulionowe oraz sztabki produkcji własnej, jak również cenionych zagranicznych partnerów (Heraus, Umicore, Valcambi). Warto przy tym podkreślić, że produkty własne odpowiadają za blisko 50 proc. całej sprzedaży złota, co potwierdza najwyższą jakość oraz zaufanie klientów. Jednocześnie, poza bezpieczeństwem transakcji – popartym ponad 255-letnim doświadczeniem, mocną pozycją rynkową, szeroką ekspertyzą dostawcy – nabywcy otrzymują gwarancję odkupu kruszcu po cenach rynkowych. Mogą także skorzystać z opcji bezpiecznego przechowywania złota w skarbcu Mennicy Polskiej.

Co warto wiedzieć przed zakupem złota?

Inwestycje w złoto to doskonała alternatywa dla mało atrakcyjnych ofert bankowych czy bardziej ryzykownych instrumentów finansowych. Jasne zasady zakupu i sprzedaży (obserwacja kursu w czasie) i niska bariera wejścia (można zacząć już od najmniejszej, 1-gramowej sztabki) to niekwestionowane przewagi takiej lokaty. Przed zakupem żółtego kruszcu warto jednocześnie pamiętać, że:

  1. Inwestując w fizyczne złoto (sztabki, monety) kupujemy konkretną rzecz, zamiast obietnicy zysku.
  2. Zakup fizycznego złota uznanych, rozpoznawalnych na rynku marek to gwarancja bezproblemowej odsprzedaży w razie potrzeby.
  3. Inwestycje w złoto są zwolnione z podatku od zysków kapitałowych czy transakcji kupna-sprzedaży w sytuacji, gdy kruszec trzymamy w portfelu dłużej niż 6 miesięcy.