Komunia 2023 – co wręczyć najmłodszym zamiast pieniędzy? Podpowiadamy ciekawe alternatywy dla gotówki w czasach inflacji

9 maja 2023

Okres Komunii już w pełni. Jak co roku wielu gości zastanawia się, czym obdarować najmłodszych, aby prezent był oryginalny, a jednocześnie stanowił inwestycję w przyszłość dziecka. Jak pokazują badania aż 70% Polaków rozważa gotówkę. Czy to jedyna opcja warta uwagi? Zdecydowanie nie – interesującą propozycją, która zyskuje na popularności, są produkty inwestycyjne i tematyczne monety kolekcjonerskie. 

Gotówka jako prezent – szybko, łatwo, ale czy mądrze?

Od wielu lat gotówka jest najczęściej wybieranym przez Polaków prezentem z okazji I Komunii. Dlaczego? Po pierwsze nie wymaga wielogodzinnych wycieczek po sklepach. Często goście patrzą na nią także jako na uniwersalny prezent, który dziecko przy wsparciu rodziców będzie mogło wykorzystać realizując dowolny cel – bez ryzyka nietrafionego podarunku.

Obecnie jednak, w miesiącach płynących pod znakiem dwucyfrowej inflacji, warto zastanowić się nad alternatywami dla gotówki. Coraz więcej Polaków szuka prezentów oryginalnych, których wartość z czasem może rosnąć, a nie maleć. Dlatego coraz więcej rodziców i gości decyduje się na nietypowy, ale jednocześnie mądry wybór – zakup produktów inwestycyjnych lub monet kolekcjonerskich ze szlachetnych kruszców.

Produkty inwestycyjne – podarunek z myślą o przyszłości

Wybierając produkty inwestycyjne ze złota lub srebra jako prezent z okazji I Komunii, nie tylko dajemy dziecku oryginalny prezent o realnej wartości, ale również uczymy go odpowiedzialnego zarządzania finansami. Jak pokazują badania naukowców z Cambridge University wiek około 7 lat to kluczowy moment, aby budować u dziecka pozytywne nawyki finansowe, które zaprocentują w przyszłości.

Najmłodsi mogą obserwować, jak wartość ich inwestycji rośnie przez lata, co daje dobry pretekst do rozpoczęcia w domu rozmowy o oszczędzaniu, inwestowaniu i mądrym budowaniu przyszłości. Korzystając z innych ważnych okazji takich jak urodziny czy święta najbliżsi mogą sukcesywnie dokupować kolejne produkty, inwestując tym samym w przyszłość obdarowanego. Mennica Polska, jako doświadczony gracz na rynku, doskonale wie, jak w oryginalny sposób upamiętnić ten wyjątkowy dzień, a jednocześnie zadbać o edukację finansową najmłodszych.

Specjalnie na I Komunię

Mennica Polska jako uznany na rynku producent, oferuje oryginalne produkty inwestycyjne i monety kolekcjonerskie stworzone specjalnie z myślą o I Komunii. Nawiązują do tematyki religijnej i wyjątkowego dla dziecka dnia przyjęcia sakramentu.  Złocona moneta z wizerunkiem Maryi, złota sztabka z pamiątkowym, pierwszokomunijnym zdobieniem lub obliczem Matki Boskiej Częstochowskiej to tylko niektóre propozycje dostępne do zakupu „od ręki”.  

Klienci Mennicy Polskiej mogą nabyć produkty inwestycyjne w sklepach stacjonarnych Mennicy Polskiej w największych polskich miastach, ale także skorzystać z nowoczesnego sklepu internetowego, gdzie zrealizują swoje zakupy szybko i bezpiecznie – bez konieczności wychodzenia z domu.