Rekordowe wsparcie Mennicy Polskiej dla WOŚP

1 marca 2021

Blisko 142 tys. zł trafi za pośrednictwem Mennicy Polskiej na realizację celów Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Rekordowe wsparcie, udzielone w ramach 29. Finału WOŚP, to efekt m.in. specjalnych aukcji – trafiły na nie pamiątkowe medale z limitowanej edycji oraz dwie atrakcyjne wycieczki. Mimo wyjątkowych okoliczności pracownicy i sympatycy Mennicy Polskiej pokazali, że dobra intencja, ciekawy pomysł oraz osobiste zaangażowanie potrafią zdziałać cuda.

Tegoroczny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, realizowany w bardzo szczególnych warunkach, okazał się wielkim sukcesem. Mennica Polska i wiele osób dobrego serca, które z jej udziałem kibicowały tej ważnej i integrującej inicjatywie, również dołożyły swoją „cegiełkę”.

Na rzecz Fundacji WOŚP Mennica Polska przekaże blisko 142 tys. zł. Środki zostały pozyskane m.in. dzięki hojności osób, które wzięły udział w specjalnych aukcjach internetowych. Swoją „cegiełkę” dołożyli także pracownicy i klienci Mennicy, dokonując zakupu okolicznościowych kubków.

– Mennica Polska od lat bardzo mocno angażuje się w zbiórkę datków na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczny finał, z uwagi na pandemię, wymagał od nas przygotowania zupełnie innej propozycji niż dotychczas. Mam poczucie, że zarówno my, jak i osoby, które wzięły udział w organizowanych przez nas licytacjach, stanęliśmy na wysokości zadania. Efekty przerosły nasze najśmielsze oczekiwania. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w nasze akcje i wsparli zbiórkę na szczytny cel. – mówi Bartosz Grad, Dyrektor Pionu Marketingu w Mennicy Polskiej.

Wszystkie medale z limitowanej edycji znalazły nowych właścicieli

Na specjalne aukcje na rzecz WOŚP trafiło 29 wyjątkowych medali z okazji 29. Finału. Najwyższą cenę uzyskał ten z nr 1 – został wylicytowany za 10 tys. zł. Łączna kwota uzyskana dzięki tej inicjatywie to 121 055 zł.

Każdy z 29 egzemplarzy, ręcznie ozdobiony czerwoną żywicą, ma na rancie indywidualną numerację. Ponadto, na wylicytowanym egzemplarzu zostanie wygrawerowane imię i nazwisko zwycięzcy danej aukcji lub nazwa konkretnej firmy. Na medalach wybito symboliczną datę 10 stycznia – taki termin był bowiem pierwotnie planowany na Wielki Finał. Z uwagi na obostrzenia związane z pandemią został on przełożony na 31 stycznia 2021 roku.

Co ciekawe, na medalach wybito symboliczną datę 10 stycznia – taki termin był bowiem pierwotnie planowany na Wielki Finał. Z uwagi na obostrzenia związane z pandemią został on przełożony na 31 stycznia 2021 roku.

W ramach tegorocznej edycji Mennica Polska postanowiła jednak podzielić się nie tylko tym, co jest wypadkową jej know-how i możliwości technologicznych…

Mennica Polska otworzy swoje drzwi dla ludzi o wielkich sercach

Wejście na zakład produkcyjny Mennicy Polskiej na co dzień nie jest możliwe dla osób spoza firmy. Taka sposobność pojawiła się jednak w ramach specjalnych aukcji na rzecz WOŚP. Dwie wyjątkowe wycieczki, a każda z nich dla dwóch osób, zostały wylicytowane za łączną kwotę 17 tys. zł.

Szczęśliwcy, którzy wykazali się ogromnym zaangażowaniem oraz szczodrością, na własne oczy zobaczą, jak funkcjonuje jedna z najnowocześniejszych mennic na świecie. W trakcie zwiedzania zapoznają się z procesem wytwarzania monet – od etapu projektowania, przez realizację modeli 3D, tworzenie narzędzi, obróbkę krążków, aż po proces wybijania i zdobienia. Każdy z uczestników będzie mógł również samodzielnie wybić swoją monetę.

Złote Serduszko z nr 1 wylicytowane za ponad 677 tys. zł

Warto również przypomnieć, że Mennica Polska jest producentem kultowych Złotych Serduszek, które są licytowane w dniu Wielkiego Finału. W bieżącym roku, już po raz trzeci, serduszko z nr 1 zostało wylicytowane przez tę samą firmę – tym razem za kwotę 677 777 zł.

Każdy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest na swój sposób wyjątkowy. Edycja 2021 – bardziej niż kiedykolwiek wcześniej – potwierdziła jednak, że warto pomagać w każdy możliwy sposób i niezależnie od okoliczności.