Mennica Polska wspiera akcję ratującą życie

17 czerwca 2019

Niezależnie od tego, czy jesteś wytrawnym biegaczem, robisz to rekreacyjne, czy zwyczajnie chcesz pomóc – spotkajmy się 20 czerwca br. na stadionie PGE Narodowy. Uczestnictwo w akcji „Wybiegaj krew i szpik” zadeklarowało już ponad 400 osób. Pierwszych 250 z nich stanie się posiadaczem pamiątkowego medalu od Mennicy Polskiej – jednej z najbardziej innowacyjnych mennic na świecie.

Główną ideą akcji „Wybiegaj krew i szpik”, organizowanej przez Stowarzyszenie Dać Siebie Innym, jest budowanie świadomości odnośnie potrzeby oddawania krwi i szpiku. Właśnie z tego powodu im nas więcej, tym lepiej. Dystans biegu będzie w zasięgu możliwości każdego –  nawet tych, którzy ciągle mówią, że warto byłoby popracować nad kondycją. Czas nie będzie mierzony, a uczestnicy pokonają dystans od 1-5 okrążeń po koronie stadionu PGE Narodowy – to od 1 km do 5 km, przy maksymalnej liczbie „rundek”.  

Wydarzenie to również cenna okazja, aby wykorzystać dzień wolny od pracy na rodzinne uczestnictwo w inicjatywie, która nie tylko integruje, ale przede wszystkim edukuje. Oddanie krwi i rejestracja w bazie dawców szpiku kosztuje niewiele, ale dla kogoś może być największym prezentem i darem, jakim jest życie.

Wydawanie numerów startowych rozpocznie się o godzinie 14:30.
Start biegu o godzinie 16.00.

Dodatkowo, każdy kto do 19 czerwca odda krew bądź płytki krwi i w biurze zawodów potwierdzi to stosowanym zaświadczeniem otrzyma pamiątkową koszulkę. Oddając krew należy pamiętać o podaniu hasła: klub 77.

 

 

Dodatkowe informacje:
Kamila Bidzińska