Mennica Polska z awansem wśród największych polskich firm

11 grudnia 2019

Mennica Polska awansowała o pięć pozycji w XVII Rankingu Pereł Polskiej Gospodarki – z miejsca 12. na 7. Nagrody oraz wyróżnienia dla największych firm w Polsce docenionych za efektywność i dynamikę rozwoju wręczono 10. grudnia br. na Zamku Królewskim w Warszawie.

Za cykliczne badanie kondycji polskich przedsiębiorstw odpowiadają ekonomiści ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Statuetki wraz z wyrazami uznania za efekty działalności biznesowej są przyznawane w dwóch kategoriach – „Perły Duże” dla firm, które osiągnęły co najmniej 100 mln zł przychodu w minionym roku (w tej kategorii została wyróżniona Mennica Polska), oraz „Perły Wielkie” dla podmiotów, które odnotowały przychody powyżej 1 mld zł.

Inicjatywa - za pośrednictwem partnera rankingu - którym jest redakcja „Polish Market”, od 17 lat wspiera promocję Polski oraz naszej gospodarki na świecie. Tradycyjnie dorocznej gali towarzyszyło wręczenie „Pereł Honorowych” instytucjom oraz osobom szczególnie zasłużonym w takich dziedzinach, jak: gospodarka, nauka, kultura, sport.