Mennica Polska z kolejnym wygranym przetargiem dla Królestwa Tajlandii

14 lutego 2019

Ministerstwo Finansów Królestwa Tajlandii ogłosiło wynik przetargu na produkcję i dostawę 200 sztuk medali platynowych. To kolejny sukces Mennicy Polskiej, której oferta została uznana za najkorzystniejszą w tym kraju. Współpraca pomiędzy polską mennicą a Królestwem Tajlandii obejmuje realizację całości przedmiotu przetargu.

Ministerstwo Finansów Królestwa Tajlandii już po raz kolejny powierzyło produkcję unikatowych medali polskiej spółce, Mennicy Polskiej. Na przełomie 2017 i 2018 roku Spółka wyprodukowała 149 tys. złotych medali dla azjatyckiego klienta. Był to największy kontrakt na realizację zamówienia na medale w historii Mennicy Polskiej, a jego wartość wraz z kruszcem opiewała na łączną kwotę 130,6 mln USD. Obecny projekt jest co prawda mniejszy wartościowo, ale nadal to bardzo prestiżowa współpraca, będąca potwierdzeniem najwyższej jakości wykonywanych produktów menniczych dla Królestwa oraz zadowolenia ze strony Klienta.  

- Mennica Polska od lat korzysta z najbardziej zaawansowanych technologii, co ma pozytywne przełożenie na jakość, koszt i czas produkcji. Dużą przewagą jest elastyczność naszej oferty i możliwość dostosowania produkcji do specyficznych wymagań klienta. Mennica Polska wytwarza monety, numizmaty i medale o zróżnicowanych rozmiarach, kształtach i z wielu surowców. Co więcej, ugruntowana pozycja na rynku menniczym, wieloletnie doświadczenie w produkcji oraz liczne nagrody branżowe powodują, że jesteśmy wiarygodnym partnerem biznesowym dla zagranicznych instytucji – podkreśla Grzegorz Zambrzycki, prezes zarządu Mennicy Polskiej S.A.

 

Dodatkowe informacje:
Karolina Mystek

  tel.: +48 604 262 362