Kolejna nagroda dla Mennicy Polskiej za Open Payment System

10 marca 2017

Z przyjemnością informujemy że otrzymaliśmy kolejną nagrodę za nasz Open Payment System. 8 marca 2017 w Warszawie na gali Smart City Forum prezydent Jaworzna odebrał nagrodę w kategorii Smart City do 100 tys. mieszkańców za Open Payment System Jaworzno.

Smart City do 100 tys. Mieszkańców Miasto Jaworzno    

Dzięki innowacyjnemu systemowi Open Payment System (OPS) przed komunikacją publiczną
w Jaworznie można opłacić zbliżeniową kartą płatniczą – tą samą, którą płacimy za codzienne zakupy – bez konieczności kupowania biletu.

To najbardziej zaawansowane w Polsce rozwiązanie typu smart payments dla płatności za usługi miejskie, wzorowane na rozwiązaniach zastosowanych np. w Londynie i najnowszych światowych trendach co do automatycznego poboru opłat za przejazdy. Wystarczy, że po wejściu do pojazdu komunikacji miejskiej przyłożymy do czytnika naszą kartę płatniczą: opłata za przejazd zostaje dokonana bez potrzeby drukowania biletu (w razie kontroli przykładamy kartę do urządzenia kontrolera, który sprawdzi w systemie czy przejazd został opłacony).

 

 


System obsługuje wszystkie karty płatnicze z technologią zbliżeniową oraz zbliżeniowe płatności mobilne oparte o kartę (HCE, Android Pay). Może z niego korzystać również młodzież za pomocą zbliżeniowych kart przedpłaconych.