Mennica Polska ponownie potwierdziła najwyższe standardy w obszarze płatności elektronicznych

29 marca 2021

Mennica Polska może poszczycić się, już po raz kolejny, pomyślnym przejściem audytu certyfikacyjnego PCI Data Security Standard (PCI DSS) w kategorii Merchant Level 1. Potwierdza to najwyższy poziom zabezpieczenia transakcji bezgotówkowych realizowanych w jej automatach – stacjonarnych, mobilnych i inteligentnych kasownikach działających w systemie Open Payment. Aktualny certyfikat jest ważny do marca 2022 roku.

Pomyślna certyfikacja po raz kolejny

Pion Płatności Elektronicznych w Mennicy Polskiej, równolegle z pracami nad autorskimi rozwiązaniami, kładzie szczególny nacisk na dbałość o bezpieczeństwo i ochronę danych swoich klientów. Potwierdza to pomyślne przejście, kolejny rok z rzędu, audytu PCI Data Security Standard. Certyfikat PCI DSS przyznawany jest na 12 miesięcy i poświadcza, że jego posiadacz spełnił restrykcyjne normy największych międzynarodowych organizacji płatniczych.

Zgodność z wymogami PCI DSS oznacza, że wszystkie informacje powiązane z kartą płatniczą klienta, w tym dane osobowe oraz numery PIN są szyfrowane, przesyłane i przechowywane z zachowaniem właściwych procedur.

Gwarancja bezpieczeństwa transakcji bezgotówkowych

Implementacja rozwiązań wykorzystujących nowoczesne technologie musi iść w parze z dbałością o dochowanie najwyższych standardów. Tak dzieje się zawsze w przypadku Mennicy Polskiej. Dane pasażera, realizującego bezgotówkowo transakcje zakupu biletu za jej pośrednictwem, są przetwarzane z zachowaniem maksymalnego poziomu bezpieczeństwa. Gwarancja dotyczy odczytu karty zarówno w biletomacie i w mobilnym kasowniku, jak również w czytniku kontrolerskim (w sytuacji, w której karta płatnicza staje się identyfikatorem niezbędnym dla potwierdzenia ważności zakupionego „biletu” zapisanego w centralnym systemie informatycznym).