Mennica Polska zamontuje nowe biletomaty w warszawskich tramwajach

​Mennica Polska podpisała umowę z Tramwajami Warszawskimi na leasing i montaż co najmniej 583 nowoczesnych biletomatów mobilnych. Instalowane automaty pozwolą na zakup biletów komunikacji z wykorzystaniem zbliżeniowych i tradycyjnych kart płatniczych, smartfonów obsługujących technologię NFC/HCE oraz systemu płatności mobilnych BLIK.

Zobacz więcej

Pierwszy miesiąc bydgoskiej komunikacji miejskiej z Open Payment System – podsumowanie

Od 9 października br. użytkownicy bydgoskiego transportu miejskiego korzystają z nowego systemu poboru opłat za przejazdy komunikacją miejską. Korzystne wyniki sprzedażowe po pierwszym miesiącu funkcjonowania innowacyjnego systemu są potwierdzeniem słuszności decyzji o wprowadzeniu Open Payment System (OPS) Mennicy Polskiej do autobusów i tramwajów poruszających się po ulicach Bydgoszczy. Ponadto, dzięki temu miasto awansowało do czołówki europejskich metropolii stosujących najbardziej zaawansowane rozwiązania informatyczne dla transportu miejskiego.

Zobacz więcej

Obiecujące wyniki sprzedażowe w pierwszym miesiącu pilotażu Open Payment System w Gdańsku

Już od ponad miesiąca pasażerowie wybranych linii autobusowych łączących Lotnisko im. Lecha Wałęsy i centrum Gdańska mogą nabywać bilety komunikacji miejskiej używając jedynie zbliżeniowej karty bankowej. Wszystko to za sprawą pilotażu Open Payment System (OPS), który został uruchomiony 3 października br. w 15 pojazdach łączących strategiczne punkty na mapie Gdańska. Poziom sprzedaży biletów w październiku w nowych automatach pokładowych wskazuje na pozytywne przyjęcie nowoczesnego rozwiązania przez użytkowników linii lotniskowych. To również potwierdzenie słuszności decyzji o wprowadzeniu OPS, jako odpowiedzi na aktualne potrzeby podróżujących.

Zobacz więcej
Medal dla Mennicy Polskiej za rozwiązania dla transportu

Medal dla Mennicy Polskiej za rozwiązania dla transportu

Mennica Polska została uhonorowana medalem podczas Gali towarzyszącej tegorocznym Międzynarodowym Targom Transportu Zbiorowego TRANSEXPO. Jury konkursowe nagrodziło nowoczesny system wnoszenia opłat za przejazdy środkami komunikacji miejskiej w ramach systemu URBANCARD Wrocławska Karta Miejska. O wyborze rozwiązania Mennicy Polskiej zadecydowała jego innowacyjność, prostota, przystępność i ekonomiczność.

Zobacz więcej

Mennica Polska na Kongresie Transportu Publicznego i Inteligentnego Miasta

W dniach 11-12 października 2018 r. w Warszawie odbył się Kongres Transportu Publicznego i Inteligentnego Miasta, którego Partnerem merytorycznym była Mennica Polska. Tematy wystąpień i debat skupione były wokół wyzwań transportowych polskich miast, roli technologii w mobilności oraz kierunków rozwoju komunikacji miejskiej. Wśród uczestników wydarzenia znaleźli się samorządowcy, przewoźnicy, przedstawiciele firm technologicznych araz aktywiści miejscy.

Zobacz więcej

Już dziś rusza pilotaż Open Payment System w gdańskiej komunikacji miejskiej

Od 3 października pasażerowie dwóch linii autobusowych kursujących pomiędzy Lotniskiem im. Lecha Wałęsy a centrum miasta będą mogli korzystać z innowacyjnego systemu dystrybucji biletów komunikacji miejskiej, w którym karta płatnicza w pełni zastępuje tradycyjny bilet papierowy. Rozwiązanie opracowane przez Mennicę Polską S.A. będzie wprowadzone w ramach programu pilotażowego.

Zobacz więcej

Kolejne miasta wprowadzą Open Payment System Mennicy Polskiej

Stworzony przez Mennicę Polską, innowacyjny Open Payment System, już wkrótce pojawi się w kolejnych miastach. Pierwsze z nich to Bydgoszcz, która w kwietniu 2018 r. podpisała umowę z Mennicą Polską na wdrożenie tego jednolitego systemu poboru opłat w transporcie miejskim. W ramach programu pilotażowego Open Payment System pojawi się również w Gdańsku oraz na terenie Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego.

Zobacz więcej

Mennica Polska Partnerem spotkania Komisji Ruchu i Systemów Elektronicznych w Bydgoszczy

Dziś w Bydgoszczy odbędzie się kolejne posiedzenie Komisji Ruchu i Systemów Elektronicznych Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej. Mennica Polska S.A. będąca dostawcą Systemu Bydgoskiej Karty miejskiej, jest oficjalnym partnerem wydarzenia.

Zobacz więcej

Open Payment System Łódź Laureatem eDukata 2018

Nagrodę za nowy elektroniczny system rozliczania przejazdów łódzką komunikacja miejską w kategorii Nowy produkt zmieniający rynek płatności bezgotówkowych przyznano podczas VI Cashless Congress. Organizator, Fundacja Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego, przyznała eDukaty już po raz czwarty.

Zobacz więcej

Nowy system URBANCARD we Wrocławiu

​Nowy system dystrybucji biletów, który zacznie funkcjonować już 8 marca 2018 roku, to przede wszystkim uproszczenie procesu zakupu biletów komunikacji miejskiej. Co istotne, wraz z jego wdrożeniem, rozszerzeniu ulegnie gama form zakupu biletów, uprawniających do przejazdu.

Zobacz więcej