Nowa opcja płatności za bilety komunikacji miejskiej we Wrocławiu

14 lutego pasażerowie komunikacji miejskiej we Wrocławiu zyskali nową opcję płacenia za bilety. Z Visa Mobile skorzystają w ramach systemu obsługiwanego przez Mennicę Polską dokonując zakupu przez Portal Pasażera bądź aplikację URBANCARD.

Zobacz więcej

Dzielimy się doświadczeniem w zakresie nowoczesnych płatności w transporcie publicznym

Jak zachęcić pasażerów do korzystania z transportu publicznego? Co zyskują władze miast i gmin na wdrożeniu autorskiego rozwiązania Mennicy Polskiej pod nazwą Open Payment System? Na to i inne pytania, podczas dyskusji panelowej zorganizowanej we Wrocławskim Parku Technologicznym, odpowiedziała Katarzyna Budnicka-Filipiuk, Prezes Zarządu Mennicy Polskiej.

Zobacz więcej

Open Payment System ułatwi zakup biletów w Poznaniu i okolicach

Możliwość zakupu biletów w mniej niż pół sekundy zwiększy wygodę pasażerów transportu publicznego w Poznaniu i okolicach. Od dziś z rozwiązania Open Payment System korzystają mieszkańcy gminy Komorniki. Łącznie w ramach projektu uruchomionych zostanie 740 mobilnych kasowników. To efekt współpracy władz Poznania i Mennicy Polskiej, ze znaczącym wsparciem technologicznym firm Mastercard oraz Fiserv Polska S.A. W ramach projektu po raz pierwszy wprowadzono dodatkową funkcjonalność, która umożliwia spłatę zadłużenia za bilety bezpośrednio w kasowniku. 

Zobacz więcej

Mennica Polska najlepsza podczas Międzynarodowych Targów TRANSEXPO 2022

Autorski Open Payment System Mennicy Polskiej został po raz czwarty uznany za najlepszy system poboru opłat w środkach komunikacji miejskiej. W ramach Międzynarodowych Targów Transportu Zbiorowego TRANSEXPO 2022 branżowe jury doceniło rozwiązanie, które umożliwia pasażerowi spłatę zadłużenia za pośrednictwem portalu www oraz w kasowniku zainstalowanym w pojeździe. To pierwsze tego typu rozwiązanie w Polsce.

Zobacz więcej

Z Mennicą Polską zakup biletu potwierdzimy BLIKIEM zbliżeniowym

Od maja pasażerowie komunikacji miejskiej we Wrocławiu, w Bydgoszczy, Gdańsku oraz w Łodzi mogą zapłacić za bilet BLIKIEM zbliżeniowym. Taka opcja jest dostępna w kasownikach działających w ramach Open Payment System oraz w tradycyjnych biletomatach. W Warszawie, dzięki rozwiązaniu Mennicy Polskiej, płatność BLIKIEM zrealizujemy w automatach stacjonarnych oraz mobilnych, zainstalowanych w autobusach i tramwajach. We wszystkich wskazanych lokalizacjach rozpoczęto również akceptację transakcji kartami Diners/Discovery.

Zobacz więcej

Bezpieczne płatności bezgotówkowe – Mennica Polska po raz kolejny z certyfikatem PCI DSS

Mennica Polska otrzymała certyfikat PCI Data Security Standard (PCI DSS) na kolejny rok. To dowód na to, że nasze innowacyjne rozwiązania, które umożliwiają realizację szybkich i wygodnych płatności bezgotówkowych, są maksymalnie bezpieczne. Spełniają bowiem restrykcyjne wytyczne międzynarodowych organizacji płatniczych.

Zobacz więcej

Visa potwierdziła najwyższy standard płatności realizowanych za pośrednictwem Mennicy Polskiej

Mennica Polska otrzymała certyfikat Visa Ready w kategorii Transit Back Office MTT. To kolejne potwierdzenie, że wszystkie usługi, związane z realizacją transakcji w transporcie publicznym w oparciu o popularne „zbliżeniówki”, spełniają wymogi lidera wśród międzynarodowych organizacji płatniczych. Dotyczy to zarówno kwestii bezpieczeństwa, jak i funkcjonalności rozwiązań.

Zobacz więcej
Wrocław przedłużył umowę z Mennicą Polską o kolejne dwa lata

Wrocław przedłużył umowę z Mennicą Polską o kolejne dwa lata

Mennica Polska będzie świadczyć usługi dystrybucji biletów komunikacji miejskiej w ramach systemu URBANCARD Wrocławska Karta Miejska do września 2028 roku. Zgodnie z aneksem ze stycznia br., to o dwa lata dłużej niż zakładała umowa podpisana z Gminą Wrocław w 2017 roku. Jak pokazują analizy, szczególnym zainteresowaniem pasażerów cieszą się płatności w kasownikach Open Payment System – w ub.r. stanowiły one blisko 42 proc. wartości całej sprzedaży.

Zobacz więcej
Open Payment System - Mennica Polska wygrała konkurs w Poznaniu

Kolejne miasto skorzysta z innowacyjnego Open Payment System. Mennica Polska wygrała konkurs w Poznaniu

Już niedługo mieszkańcy Poznania i turyści będą mogli skorzystać z wygodnych płatności bezgotówkowych w środkach transportu publicznego. Dzięki Open Payment System należność za przejazd uregulują już na pokładzie autobusu lub tramwaju zbliżeniową kartą płatniczą lub smartphonem obsługujący technologię HCE lub NFC. Umowa z Mennicą Polską została podpisana na 5 lat, licząc od dnia wdrożenia rozwiązania, planowanego na koniec sierpnia br.

Zobacz więcej
Mint Mobile Bydgoszcz

Zakup biletu okresowego potwierdzisz na dwa sposoby. Kolejne udane wdrożenie Mennicy Polskiej i Mastercard w Bydgoszczy

Mieszkańcy Bydgoszczy jako pierwsi w Polsce, będą mogli skorzystać z aplikacji mobilnej z dodatkowym udogodnieniem, które dotyczy biletów okresowych. Nowością w skali rynku jest umożliwienie pasażerom potwierdzenia uprawnienia do przejazdu na dwa sposoby w ramach tzw. mobilnego portfela kartowego.

Zobacz więcej

Mennica Polska najlepsza w swojej kategorii podczas Międzynarodowych Targów TRANSEXPO 2021

Mennica Polska, kolejny raz z rzędu, została nagrodzona medalem podczas Międzynarodowych Targów Transportu Zbiorowego TRANSEXPO. Branżowe jury doceniło pionierskie rozwiązanie, w ramach którego karta płatnicza pełni funkcję identyfikatora biletów okresowych, w kategorii „Systemy pobierania opłat”.

Zobacz więcej

Ekspercka prezentacja Mennicy Polskiej w ramach XV Międzynarodowych Targów Transportu Zbiorowego TRANSEXPO

W dniach 27-29 października eksperci Mennicy Polskiej wezmą udział w XV Międzynarodowych Targach Transportu Zbiorowego TRANSEXPO organizowanych w Kielcach. Podczas pierwszego dnia wydarzenia zaprezentują pionierskie w skali kraju rozwiązanie związane z płatnościami w komunikacji miejskiej. Zostało ono zgłoszone do konkursu głównego, którego wyniki poznamy już w przyszłym tygodniu.

Zobacz więcej

Mennica Polska ponownie potwierdziła najwyższe standardy w obszarze płatności elektronicznych

Mennica Polska może poszczycić się, już po raz kolejny, pomyślnym przejściem audytu certyfikacyjnego PCI Data Security Standard (PCI DSS) w kategorii Merchant Level 1. Potwierdza to najwyższy poziom zabezpieczenia transakcji bezgotówkowych realizowanych w jej automatach – stacjonarnych, mobilnych i inteligentnych kasownikach działających w systemie Open Payment. Aktualny certyfikat jest ważny do marca 2022 roku.

Zobacz więcej

Cenione udogodnienia w płatnościach za bilety komunikacji miejskiej

Bezgotówkowe rozliczenia za przejazdy transportem publicznym są cenione i oczekiwane przez podróżnych. Potwierdzają to wyniki sprzedaży z lokalizacji, gdzie w ostatnich miesiącach Mennica Polska wprowadziła nowatorskie rozwiązania. Pasażerowie aktywnie korzystają zarówno z opcji regulacji należności za pośrednictwem mobilnych kasowników, jak i z zakupu biletów okresowych, dla których identyfikatorem jest zbliżeniowa karta bankowa.

Zobacz więcej

Łódź testuje innowacyjny system naliczania opłat w przypadku „przesiadki”

Mennica Polska wdrożyła w Łodzi pilotażowo unikalny system naliczania opłat w komunikacji miejskiej. Po raz pierwszy w Polsce należności za podróż z „przesiadką” z jednej linii tramwajowej na drugą – uregulowane zbliżeniową kartą płatniczą w mobilnych kasownikach działających w ramach Open Payment System – zostaną zsumowane. Finalnie pasażer zapłaci mniej, bo dwa osobne przejazdy zostaną potraktowane jak jeden.

Zobacz więcej

Innowacyjne płatności za bilety komunikacji miejskiej już dostępne dla pasażerów we Włocławku

Pasażerowie komunikacji miejskiej we Włocławku mogą swobodnie korzystać z innowacyjnych płatności za transport. Dzięki współpracy Mennicy Polskiej i lokalnych władz realizacja transakcji będzie możliwa bezgotówkowo, na pokładzie pojazdu, a należność uregulujemy w zaledwie w pół sekundy. Wystarczy wybrać bilet i przyłożyć kartę płatniczą lub smartphone obsługujący technologię HCE lub NFC. Rozwiązanie jest dostępne w ramach całej floty pojazdów we Włocławku.

Zobacz więcej
Bilet okresowy na karcie platniczej

Bilet okresowy na zbliżeniowej karcie płatniczej? Pierwsze w Polsce wdrożenie z udziałem Mennicy Polskiej i Mastercard potwierdza, że to możliwe

Pasażerowie komunikacji miejskiej w Bydgoszczy – jako pierwsi w Polsce – mogą potwierdzać uprawnienia do przejazdu autobusem lub tramwajem na podstawie biletu okresowego zbliżeniową kartą płatniczą. Dotychczas nośnikiem i zarazem identyfikatorem tego typu biletów była wyłącznie elektroniczna karta miejska, emitowana przez Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej.

Zobacz więcej

Najwyższy poziom bezpieczeństwa płatności w transporcie miejskim

W ostatnim tygodniu Mennica Polska otrzymała certyfikat zgodności ze standardem PCI Data Security Standard (PCI DSS) w kategorii Merchant Level 1. Potwierdza on spełnienie restrykcyjnych wymagań ustalonych przez międzynarodowe organizacje płatnicze w zakresie przetwarzania danych posiadaczy kart, a tym samym maksymalny poziom bezpieczeństwa transakcji zakupu biletu.

Zobacz więcej

Wygodne płatności w „smart city” dzięki Mennicy Polskiej

Z końcem września zakończono instalację nowoczesnych mobilnych automatów biletowych we wszystkich warszawskich tramwajach. Od tej pory w każdym pojeździe możemy zapłacić kartą płatniczą i smartfonem. Możliwości rozwoju idei „smart city” w transporcie publicznym jest jednak znacznie więcej i są one dostępne dla miast każdej wielkości.

Zobacz więcej

Mint Mobile Łódź – intuicyjna aplikacja do zakupu biletów

Pasażerowie komunikacji miejskiej w Łodzi mogą już kupić bilety online dzięki nowej, darmowej aplikacji mobilnej. Od marca br. z bliźniaczego rozwiązania korzystają warszawiacy. Mint Mobile Łódź to proste i intuicyjne narzędzie, dostępne 24 godziny na dobę, które umożliwia opłacenie przejazdu tramwajem lub autobusem „od ręki”.

Zobacz więcej