Ułatwienia w tramwajach dzięki Mennicy Polskiej

20 marca 2019

Szybszy i wygodniejszy zakup biletów w stołecznych tramwajach. Właśnie ruszył montaż biletomatów, które od Mennicy Polskiej leasinguje spółka Tramwaje Warszawskie. Dzisiejszej nocy zainstalowano pierwsze dziewięć automatów, kolejne kilkadziesiąt z 583 trafi do środków komunikacji miejskiej jeszcze w tym miesiącu. Finał już w drugiej połowie roku. Całkowita wartość umowy, wraz z kilkuletnią obsługą serwisową, to 21 mln zł.

Innowacyjne biletomaty to duże ułatwienie dla pasażerów zainteresowanych zakupem biletu bezpośrednio w tramwaju. Coraz częściej preferujemy bowiem transakcje bezgotówkowe. Potwierdzają to liczne analizy, ale przede wszystkim codzienne obserwacje w środkach transportu publicznego. Poszukiwanie w portfelu czy kieszeni „drobnych” bywa dla wielu osób stresujące, szczególnie w przypadku kontroli. W nowych automatach zapłacimy kartą i smartfonem obsługującym technologię HCE/NFC, co istotnie ułatwi proces zakupu. Po pierwszych dziewięciu zainstalowanych, kolejne kilkadziesiąt zostanie zamontowanych jeszcze do końca marca, a pozostałe najpóźniej w drugiej połowie tego roku.

Tramwaje Warszawskie podpisały z Mennicą Polską umowę na leasing co najmniej 583 nowoczesnych biletomatów
w listopadzie ubiegłego roku. Zamówienie może finalnie zwiększyć się o kolejne 178 urządzeń, które trafiłyby do nowo zakupionych tramwajów.


Dodatkowe informacje: 
Kamila Bidzińska