Monety jako elegancki prezent dla szefa

Prezent dla szefa powinien być przedmiotem oryginalnym, trwałym i wysokiej jakości. Lepiej postawić na coś drobniejszego niż pozornie bardziej spektakularnego, lecz w rzeczywistości niewyróżniającego się w swojej kategorii. Prezent nie powinien być krzykliwy i ostentacyjny, lecz przede wszystkim musi być oznaką klasy i dobrego gustu.

Jeśli na upominek składa się wielu pracowników, można pozwolić sobie na naprawdę ekskluzywny prezent dla szefa. Eleganckie monety kolekcjonerskie wykonane z metali szlachetnych będą jedną z takich możliwości, która przypadnie do gustu szczególnie osobom ceniącym ponadczasowe piękno i nieprzemijającą wartość. Z powodu niezwykłej trwałości kruszców, monety są pamiątką na całe życie, dlatego zwykło się dawać je na wyjątkowe okazje lub szczególnym osobom.

Ponadto, złoto i srebro od wieków są oznaką prestiżu, bogactwa i sukcesu. Nosili je władcy, arystokraci i inni ludzie wysoko postawieni we wszelkich hierarchiach, a zwycięzców zawodów sportowych do dziś nagradza się medalami, które pokryte są szlachetnymi metalami. Z tego powodu przedmioty wykonane ze złota i srebra będą idealnym, ekskluzywnym prezentem dla szefa, który podkreśli jego pozycję i status. Wreszcie, monety kolekcjonerskie są nie tylko upominkiem pięknym i prestiżowym, lecz także praktycznym. Z biegiem lat zyskują bowiem na wartości, więc można traktować je także jako długoterminową inwestycję.

Monety kolekcjonerskie z Mennicy Polskiej sprawdzą się jako elegancki prezent dla szefa również ze względu na najwyższą jakość wykonania, dbałość o szczegóły i zastosowanie najnowocześniejszych technik mincerskich. Mennica Polska ma ponad 250-letnią tradycję, a dzięki ciągłemu rozwojowi jest obecnie jedną z trzech najbardziej zaawansowanych technologicznie mennic na świecie. Bite przez nią monety były wielokrotnie nagradzane w najważniejszych branżowych konkursach i cieszą się popularnością wśród kolekcjonerów na całym świecie.

Jak wybrać monetę odpowiednią na prezent dla szefa?

Monety kolekcjonerskie cechują się dużym zróżnicowaniem stylistycznym i tematycznym, co ułatwia dopasowanie prezentu do zainteresowań i gustu obdarowywanej osoby. Oferta Mennicy Polskiej obejmuje liczne monety związane z historią, kulturą i sztuką, a także sportem oraz tematyką orientalną i astrologiczną. Najbardziej uniwersalnym prezentem dla szefa będą jednak ekskluzywne monety o tematyce biznesowej lub symbolice, która dobrze pasuje do biznesu. Ponieważ prezent dla szefa powinien być elegancki, warto też zwrócić uwagę na odpowiednio wysublimowane wzornictwo. Poniżej prezentujemy 7 monet, które spełniają te kryteria.

1. Siedem Nowych Cudów Świata, 7 dolarów

Pierwsza na świecie moneta w kształcie kuli, przedstawiająca XVII-wieczną mapę Willema Janszoona Blaeu z położeniem tytułowych Cudów, które zostało zaznaczone za pomocą cyrkonii. Nietuzinkowa stylistyka i perfekcyjne wykonanie sprawia, że ta srebrna moneta prezentuje się wyjątkowo elegancko – jak na prezent dla szefa przystało.

2. Kalendarz Azteków, 2 dolary

Wyjątkowo bogato i misternie zdobiona moneta o zawartości 2 uncji srebra ze wstawką w kolorze malachitu. Inspirowana kalendarzem wojowniczych Azteków – twórców wielkiego imperium i fascynującej kultury. Wśród licznych azteckich elementów na tarczy zdobionej wysokim reliefem rzucają się w oczy symbole rachuby czasu i głowa boga słońca Tonatiuha.

3. Janus, 500 franków CFA

Srebra moneta z ametystową wstawką, przedstawiająca staroitalskiego boga Janusa, który jest patronem wszelkich początków, zmian, umów oraz przejść, bram i drzwi. Będzie dobrym wyborem na ekskluzywny prezent dla szefa zarówno ze względu na pasującą do biznesu symbolikę, jak i misterne wykonanie oraz wysublimowane wzornictwo.

4. Labirynt, 3000 franków CFA

Moneta przedstawiająca labirynty – symbole poszukiwania i zagadki – która będzie amuletem pomagającym rozwiązywać problemy. Po jednej stronie widnieje labirynt mitycznego minotaura, a po drugiej znana ścieżka z Katedry w Chartes we Francji. Kulki umieszczone w kapsule pozwalają przejść labirynty.

5. Skrzydlate myśli, 1 dolar

Srebrna moneta z ręcznie wykonaną szklaną wstawką. W centralnej części umieszczono wizerunek sowy – symbol mądrości i atrybut wszechwiedzącej greckiej bogini Ateny – uznawany też za amulet pomagający podejmować trafne decyzje.

6. 200 lat Nowojorskiej Giełdy Papierów Wartościowych, 1000 franków

Moneta upamiętniająca okrągłą rocznicę największej giełdy świata, z wizerunkiem rzeźby szarżującego byka z Wall Street. Biznesowa tematyka sprawia, że ta elegancka i nowatorska moneta będzie idealna jako ekskluzywny prezent dla szefa.

7. In Victoria, 1 dolar

Srebrna moneta, która będzie znakomitym upominkiem dla kogoś, kto pokonując własne słabości, potrafi dzięki wytrwałości i ciężkiej pracy dotrzeć do wyznaczonego celu. Stylistyka monety nawiązuje do mitologii greckiej i przedstawień sukcesu (m.in. triumfujący heros z wieńcem laurowym).

Zobacz również

20 stycznia 2021

Jak wyczyścić stare monety?

Początkujący miłośnicy numizmatyki często pytają, jak wyczyścić monety, tymczasem najpierw powinni zastanowić się, czy w ogóle warto to robić. Poniżej wyjaśniamy, kiedy i jak należy konserwować monety, a kiedy lepiej jest pozostawić na nich zanieczyszczenia.