Monety jako elegancki prezent dla szefa

Prezent dla szefa powinien być przedmiotem oryginalnym, trwałym i wysokiej jakości. Lepiej postawić na coś drobniejszego niż pozornie bardziej spektakularnego, lecz w rzeczywistości niewyróżniającego się w swojej kategorii. Prezent nie powinien być krzykliwy i ostentacyjny, lecz przede wszystkim musi być oznaką klasy i dobrego gustu.

Jeśli na upominek składa się wielu pracowników, można pozwolić sobie na naprawdę ekskluzywny prezent dla szefa. Eleganckie monety kolekcjonerskie wykonane z metali szlachetnych będą jedną z takich możliwości, która przypadnie do gustu szczególnie osobom ceniącym ponadczasowe piękno i nieprzemijającą wartość. Z powodu niezwykłej trwałości kruszców, monety są pamiątką na całe życie, dlatego zwykło się dawać je na wyjątkowe okazje lub szczególnym osobom.

Ponadto, złoto i srebro od wieków są oznaką prestiżu, bogactwa i sukcesu. Nosili je władcy, arystokraci i inni ludzie wysoko postawieni we wszelkich hierarchiach, a zwycięzców zawodów sportowych do dziś nagradza się medalami, które pokryte są szlachetnymi metalami. Z tego powodu przedmioty wykonane ze złota i srebra będą idealnym, ekskluzywnym prezentem dla szefa, który podkreśli jego pozycję i status. Wreszcie, monety kolekcjonerskie są nie tylko upominkiem pięknym i prestiżowym, lecz także praktycznym. Z biegiem lat zyskują bowiem na wartości, więc można traktować je także jako długoterminową inwestycję.

Monety kolekcjonerskie z Mennicy Polskiej sprawdzą się jako elegancki prezent dla szefa również ze względu na najwyższą jakość wykonania, dbałość o szczegóły i zastosowanie najnowocześniejszych technik mincerskich. Mennica Polska ma ponad 250-letnią tradycję, a dzięki ciągłemu rozwojowi jest obecnie jedną z trzech najbardziej zaawansowanych technologicznie mennic na świecie. Bite przez nią monety były wielokrotnie nagradzane w najważniejszych branżowych konkursach i cieszą się popularnością wśród kolekcjonerów na całym świecie.

Jak wybrać monetę odpowiednią na prezent dla szefa?

Monety kolekcjonerskie cechują się dużym zróżnicowaniem stylistycznym i tematycznym, co ułatwia dopasowanie prezentu do zainteresowań i gustu obdarowywanej osoby. Oferta Mennicy Polskiej obejmuje liczne monety związane z historią, kulturą i sztuką, a także sportem oraz tematyką orientalną i astrologiczną. Najbardziej uniwersalnym prezentem dla szefa będą jednak ekskluzywne monety o tematyce biznesowej lub symbolice, która dobrze pasuje do biznesu. Ponieważ prezent dla szefa powinien być elegancki, warto też zwrócić uwagę na odpowiednio wysublimowane wzornictwo. Poniżej prezentujemy 7 monet, które spełniają te kryteria.

1. Siedem Nowych Cudów Świata, 7 dolarów

Pierwsza na świecie moneta w kształcie kuli, przedstawiająca XVII-wieczną mapę Willema Janszoona Blaeu z położeniem tytułowych Cudów, które zostało zaznaczone za pomocą cyrkonii. Nietuzinkowa stylistyka i perfekcyjne wykonanie sprawia, że ta srebrna moneta prezentuje się wyjątkowo elegancko – jak na prezent dla szefa przystało.

2. Kalendarz Azteków, 2 dolary

Wyjątkowo bogato i misternie zdobiona moneta o zawartości 2 uncji srebra ze wstawką w kolorze malachitu. Inspirowana kalendarzem wojowniczych Azteków – twórców wielkiego imperium i fascynującej kultury. Wśród licznych azteckich elementów na tarczy zdobionej wysokim reliefem rzucają się w oczy symbole rachuby czasu i głowa boga słońca Tonatiuha.

3. Janus, 500 franków CFA

Srebra moneta z ametystową wstawką, przedstawiająca staroitalskiego boga Janusa, który jest patronem wszelkich początków, zmian, umów oraz przejść, bram i drzwi. Będzie dobrym wyborem na ekskluzywny prezent dla szefa zarówno ze względu na pasującą do biznesu symbolikę, jak i misterne wykonanie oraz wysublimowane wzornictwo.

4. Labirynt, 3000 franków CFA

Moneta przedstawiająca labirynty – symbole poszukiwania i zagadki – która będzie amuletem pomagającym rozwiązywać problemy. Po jednej stronie widnieje labirynt mitycznego minotaura, a po drugiej znana ścieżka z Katedry w Chartes we Francji. Kulki umieszczone w kapsule pozwalają przejść labirynty.

5. Skrzydlate myśli, 1 dolar

Srebrna moneta z ręcznie wykonaną szklaną wstawką. W centralnej części umieszczono wizerunek sowy – symbol mądrości i atrybut wszechwiedzącej greckiej bogini Ateny – uznawany też za amulet pomagający podejmować trafne decyzje.

6. 200 lat Nowojorskiej Giełdy Papierów Wartościowych, 1000 franków

Moneta upamiętniająca okrągłą rocznicę największej giełdy świata, z wizerunkiem rzeźby szarżującego byka z Wall Street. Biznesowa tematyka sprawia, że ta elegancka i nowatorska moneta będzie idealna jako ekskluzywny prezent dla szefa.

7. In Victoria, 1 dolar

Srebrna moneta, która będzie znakomitym upominkiem dla kogoś, kto pokonując własne słabości, potrafi dzięki wytrwałości i ciężkiej pracy dotrzeć do wyznaczonego celu. Stylistyka monety nawiązuje do mitologii greckiej i przedstawień sukcesu (m.in. triumfujący heros z wieńcem laurowym).

Zobacz również

21 czerwca 2022

Józef Piłsudski na monetach

Numizmaty przedstawiające znane osoby cieszą się sporą popularnością. Są chętnie wybierane zarówno do kolekcji prywatnych, jak i na prezent czy w celach inwestycyjnych. Jednym z wielkich Polaków, których postać wielokrotnie pojawiała się na monetach, jest Józef Piłsudski. Oblicze marszałka zostało na nich wybite po raz pierwszy jeszcze za jego życia, na polskich monetach obiegowych. Na produktach kolekcjonerskich wizerunek Piłsudskiego pojawił się kilkadziesiąt lat po jego śmierci, a dokładniej: w 1988 roku. Od tego czasu został kilkukrotnie uhonorowany w numizmatyce. Poznaj najpiękniejsze monety z Piłsudskim!