Szeroka oferta monet Mennicy Polskiej ułatwi wybór prezentu w zależności od okazji i gustu obdarowywanej osoby. Złote i srebrne monety to ciekawy pomysł na oryginalny prezent.

Monety – dobry i trwały prezent na specjalne okazje

Srebrne i złote monety to piękne i wartościowe prezenty na długie lata. Niezwykła trwałość kruszców sprawia, że wykonane z nich monety będą świetną pamiątką na całe życie. Symbolika srebra i złota nieco się różni, jednak oba te szlachetne metale były w historii oznaką prestiżu i bogactwa. Z tych powodów, srebrne i złote monety szczególnie chętnie wybierane są jako prezenty na wyjątkowe okazje – takie jak chrzciny, pierwsza komunia, ślub i rocznice – związane z przełomowymi momentami w życiu. W asortymencie Mennicy Polskiej można więc znaleźć monety idealne na powyższe okoliczności, między innymi monety weselne 2-dolarowe czy zestaw monet „Nowożeńcy”, a także srebrne i złote monety 1, 2 i 5-dolarowe: „anioł życia”, „anioł stróż” i „już jestem!”. Oferta jest jednak na tyle bogata, że bez trudu można z niej wybrać prezenty odpowiednie na wiele innych okazji i dla bardzo różnych osób. Monety będą dobrym prezentem nie tylko dla kolekcjonerów i osób mających skłonność do zbierania różnych przedmiotów. Pomijając względy sentymentalne, estetykę oraz tematykę srebrnych i złotych monet, z czasem ich materialna wartość może również zauważalnie wzrosnąć.

Szeroka oferta monet prezentowych o różnej tematyce i stylistyce

Mennica Polska posiada w sprzedaży bogaty asortyment monet kolekcjonerskich, co ułatwi znalezienie takiej, której walory estetyczne i tematyka przypadnie do gustu obdarowywanej osobie, bez względu na jej wiek, płeć i zainteresowania. Dzieciom i osobom lubiącym przyrodę zapewne najbardziej spodobają się popularne serie monet ze zwierzętami („Dzieci Polskich Lasów” prezentujące młode zwierzęta leśne, „SOS dla Świata – Zagrożone Gatunki Zwierząt”, „Małe Skarby”). Inna propozycja, która przypadnie do gustu najmłodszym i wielu dorosłym to monety „Bohaterowie Kreskówek”. Sympatycy zwierząt domowych i hodowlanych docenią serie „Przyjaciele Człowieka – Psy”, „Przyjaciele Człowieka – Koty” i „Przyjaciele Człowieka – Konie” z różnymi gatunkami zwierząt tych ras. Jeśli z kolei obdarowywana osoba przykłada wagę do symboliki albo lubi astrologię i orientalne motywy, dobrym prezentem będą monety z serii „Symbole szczęścia”, „Szczęśliwa Siódemka”, „Znaki zodiaku”, „Kalendarz Chiński”, „Symbole Feng Shui” czy „Świat Twojej Duszy” – z monetami uosabiającymi takie cechy jak między innymi wolność, mądrość i dobroć. Dla fanów sportu dobrym prezentem będą na przykład monety upamiętniające mistrzostwa lekkoatletyczne, w piłce nożnej lub siatkówce. Oczywiście w ofercie są też monety związane z historią, kulturą i sztuką (np. serie „Skarby Stanisława Augusta” z królami Polski, „Wybranki polskich władców”, „Wyklęci przez komunistów żołnierze niezłomni”, „Zabytki kultury w Polsce” czy „Arcydzieła Renesansu”). Z historią Polski wiąże się też szereg monet okolicznościowych, przede wszystkim te bite z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości (między innymi z Józefem Piłsudskim, Ignacym Janem Paderewskim i Romanem Dmowskim), lecz także te na okoliczność innych rocznic (np. 70-lecie kultury Paryskiej czy 50. rocznica wystosowania orędzia biskupów polskich do biskupów niemieckich). Asortyment zawiera też monety o tematyce biznesowej (np. dolar „In Victoria” czy moneta z okazji 200 lat Nowojorskiej Giełdy Papierów Wartościowych), bożonarodzeniowej, czy na urodziny. Oprócz tradycyjnych, okrągłych monet do wyboru są monety w formie wisiorków i rzadziej spotykanych kształtów. W ofercie można znaleźć także bardzo oryginalne i nietypowe monety na prezent, takie jak monety-kolczyki „Egipska Królowa Nefertiti”, seria „Tajemnice Świata” (monety w kształcie kuli, takie jak „Siedem Nowych Cudów Świata”), czy zestaw monet Dekalog.

Monety prezentowe od Mennicy Polskiej to gwarancja najwyższej jakości

Tradycja Mennicy Polskiej sięga 250 lat, a firma także dziś jest jednym z liderów w produkcji złotych i srebrnych monet i numizmatów. Dzięki innowacyjności i ciągłemu rozwojowi Mennica Polska znajduje się obecnie w pierwszej trójce najbardziej zaawansowanych technologicznie mennic na świecie. Produkowane przez nas monety cieszą się nie tylko zainteresowaniem kolekcjonerów z całego świata, ale także zdobywają prestiżowe wyróżnienia w najważniejszych dla branży konkursach. Przykłady z ostatnich lat, to choćby tytuł „Najbardziej Inspirującej Monety” (Most Inspirational Coin) przyznany srebrnej monecie „100. rocznica urodzin Jana Karskiego” przez jury konkursu Coin of The Year Award 2016, a także wyróżnienie Mennicy Polskiej nagrodami głównymi w aż dwóch kategoriach („Moneta Klasyczna” i „Oryginalna Technologia”) na międzynarodowym konkursie Coin Constellation 2018. Kupno monety na prezent od Mennicy Polskiej to gwarancja najwyższej jakości zarówno użytych kruszców, jak i procesu produkcyjnego. W tworzeniu monet łączymy tradycyjną staranność i precyzję z wykorzystaniem nowoczesnych technik mincerskich. Na przykład wybrane srebrne monety ozdobiono za pomocą wielobarwnego druku cyfrowego, a część złotych monet wykończono przy użyciu bursztynu lub kryształów Swarovski Elements.

Zobacz również

21 czerwca 2022

Józef Piłsudski na monetach

Numizmaty przedstawiające znane osoby cieszą się sporą popularnością. Są chętnie wybierane zarówno do kolekcji prywatnych, jak i na prezent czy w celach inwestycyjnych. Jednym z wielkich Polaków, których postać wielokrotnie pojawiała się na monetach, jest Józef Piłsudski. Oblicze marszałka zostało na nich wybite po raz pierwszy jeszcze za jego życia, na polskich monetach obiegowych. Na produktach kolekcjonerskich wizerunek Piłsudskiego pojawił się kilkadziesiąt lat po jego śmierci, a dokładniej: w 1988 roku. Od tego czasu został kilkukrotnie uhonorowany w numizmatyce. Poznaj najpiękniejsze monety z Piłsudskim!