Szeroka oferta monet Mennicy Polskiej ułatwi wybór prezentu w zależności od okazji i gustu obdarowywanej osoby. Złote i srebrne monety to ciekawy pomysł na oryginalny prezent.

Monety – dobry i trwały prezent na specjalne okazje

Srebrne i złote monety to piękne i wartościowe prezenty na długie lata. Niezwykła trwałość kruszców sprawia, że wykonane z nich monety będą świetną pamiątką na całe życie. Symbolika srebra i złota nieco się różni, jednak oba te szlachetne metale były w historii oznaką prestiżu i bogactwa. Z tych powodów, srebrne i złote monety szczególnie chętnie wybierane są jako prezenty na wyjątkowe okazje – takie jak chrzciny, pierwsza komunia, ślub i rocznice – związane z przełomowymi momentami w życiu. W asortymencie Mennicy Polskiej można więc znaleźć monety idealne na powyższe okoliczności, między innymi monety weselne 2-dolarowe czy zestaw monet „Nowożeńcy”, a także srebrne i złote monety 1, 2 i 5-dolarowe: „anioł życia”, „anioł stróż” i „już jestem!”. Oferta jest jednak na tyle bogata, że bez trudu można z niej wybrać prezenty odpowiednie na wiele innych okazji i dla bardzo różnych osób. Monety będą dobrym prezentem nie tylko dla kolekcjonerów i osób mających skłonność do zbierania różnych przedmiotów. Pomijając względy sentymentalne, estetykę oraz tematykę srebrnych i złotych monet, z czasem ich materialna wartość może również zauważalnie wzrosnąć.

Szeroka oferta monet prezentowych o różnej tematyce i stylistyce

Mennica Polska posiada w sprzedaży bogaty asortyment monet kolekcjonerskich, co ułatwi znalezienie takiej, której walory estetyczne i tematyka przypadnie do gustu obdarowywanej osobie, bez względu na jej wiek, płeć i zainteresowania. Dzieciom i osobom lubiącym przyrodę zapewne najbardziej spodobają się popularne serie monet ze zwierzętami („Dzieci Polskich Lasów” prezentujące młode zwierzęta leśne, „SOS dla Świata – Zagrożone Gatunki Zwierząt”, „Małe Skarby”). Inna propozycja, która przypadnie do gustu najmłodszym i wielu dorosłym to monety „Bohaterowie Kreskówek”. Sympatycy zwierząt domowych i hodowlanych docenią serie „Przyjaciele Człowieka – Psy”, „Przyjaciele Człowieka – Koty” i „Przyjaciele Człowieka – Konie” z różnymi gatunkami zwierząt tych ras. Jeśli z kolei obdarowywana osoba przykłada wagę do symboliki albo lubi astrologię i orientalne motywy, dobrym prezentem będą monety z serii „Symbole szczęścia”, „Szczęśliwa Siódemka”, „Znaki zodiaku”, „Kalendarz Chiński”, „Symbole Feng Shui” czy „Świat Twojej Duszy” – z monetami uosabiającymi takie cechy jak między innymi wolność, mądrość i dobroć. Dla fanów sportu dobrym prezentem będą na przykład monety upamiętniające mistrzostwa lekkoatletyczne, w piłce nożnej lub siatkówce. Oczywiście w ofercie są też monety związane z historią, kulturą i sztuką (np. serie „Skarby Stanisława Augusta” z królami Polski, „Wybranki polskich władców”, „Wyklęci przez komunistów żołnierze niezłomni”, „Zabytki kultury w Polsce” czy „Arcydzieła Renesansu”). Z historią Polski wiąże się też szereg monet okolicznościowych, przede wszystkim te bite z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości (między innymi z Józefem Piłsudskim, Ignacym Janem Paderewskim i Romanem Dmowskim), lecz także te na okoliczność innych rocznic (np. 70-lecie kultury Paryskiej czy 50. rocznica wystosowania orędzia biskupów polskich do biskupów niemieckich). Asortyment zawiera też monety o tematyce biznesowej (np. dolar „In Victoria” czy moneta z okazji 200 lat Nowojorskiej Giełdy Papierów Wartościowych), bożonarodzeniowej, czy na urodziny. Oprócz tradycyjnych, okrągłych monet do wyboru są monety w formie wisiorków i rzadziej spotykanych kształtów. W ofercie można znaleźć także bardzo oryginalne i nietypowe monety na prezent, takie jak monety-kolczyki „Egipska Królowa Nefertiti”, seria „Tajemnice Świata” (monety w kształcie kuli, takie jak „Siedem Nowych Cudów Świata”), czy zestaw monet Dekalog.

Monety prezentowe od Mennicy Polskiej to gwarancja najwyższej jakości

Tradycja Mennicy Polskiej sięga 250 lat, a firma także dziś jest jednym z liderów w produkcji złotych i srebrnych monet i numizmatów. Dzięki innowacyjności i ciągłemu rozwojowi Mennica Polska znajduje się obecnie w pierwszej trójce najbardziej zaawansowanych technologicznie mennic na świecie. Produkowane przez nas monety cieszą się nie tylko zainteresowaniem kolekcjonerów z całego świata, ale także zdobywają prestiżowe wyróżnienia w najważniejszych dla branży konkursach. Przykłady z ostatnich lat, to choćby tytuł „Najbardziej Inspirującej Monety” (Most Inspirational Coin) przyznany srebrnej monecie „100. rocznica urodzin Jana Karskiego” przez jury konkursu Coin of The Year Award 2016, a także wyróżnienie Mennicy Polskiej nagrodami głównymi w aż dwóch kategoriach („Moneta Klasyczna” i „Oryginalna Technologia”) na międzynarodowym konkursie Coin Constellation 2018. Kupno monety na prezent od Mennicy Polskiej to gwarancja najwyższej jakości zarówno użytych kruszców, jak i procesu produkcyjnego. W tworzeniu monet łączymy tradycyjną staranność i precyzję z wykorzystaniem nowoczesnych technik mincerskich. Na przykład wybrane srebrne monety ozdobiono za pomocą wielobarwnego druku cyfrowego, a część złotych monet wykończono przy użyciu bursztynu lub kryształów Swarovski Elements.

Zobacz również

3 stycznia 2020

Gdzie kupić monety bulionowe?

Monety bulionowe to, obok złotych sztabek, najlepszy sposób inwestowania w złoto fizyczne. Sprawdzą się również u inwestorów, którzy chcieliby zarabiać na wzrostach cen innych metali szlachetnych, zwłaszcza srebra. Pytanie zatem, gdzie kupić złoto lub srebro w postaci takich monet?