Chrzciny dziecka to wydarzenie, które dla katolików ma wymiar przede wszystkim duchowy. W wyznaniu katolickim chrzest jest jednym z siedmiu sakramentów świętych. Jego efektem jest oczyszczenie z grzechu pierworodnego i włączenie nieświadomego dziecka do Kościoła katolickiego. W najważniejszym momencie ceremonii ksiądz polewa wodą głowę chrzczonej osoby i wypowiada słowa: „Ja ciebie chrzczę w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego”. Do innych charakterystycznych elementów obrzędu zalicza się również namaszczenie głowy dziecka krzyżmem świętym, nadanie mu imienia oraz włożenie białej szaty. Chrzciny to doskonała okazja, by obdarować dziecko niepowtarzalnym prezentem. W ofercie Mennica Polska dostępne są eleganckie monety i numizmaty, które powstały w wyniku połączenia nowoczesnych technologii z tradycyjną sztuką mincerską. Unikalne monety i medaliki doskonale sprawdzą się w roli w pamiątki chrztu świętego. Oto najciekawsze propozycje.

Medalik z krzyżykiem – ponadczasowa pamiątka

Medalik z krzyżykiem to tradycyjny prezent od dekad wręczany z okazji ważnych uroczystości o charakterze religijnym, takich jak chrzciny, pierwsza komunia czy bierzmowanie. Warto pamiętać, że noszony na szyi medalik nie jest tylko elegancką ozdobą, stanowi również widoczną manifestację wiary, a co za tym idzie – przywiązania do katolickich wartości takich jak miłość do bliźniego.

W ofercie Mennicy Polskiej dostępny jest elegancki medalik z krzyżykiem wykonany ze srebra najwyższej próby (999). W zestawie znajduje się również srebrny łańcuszek i praktyczna drewniana skrzyneczka, umożliwiająca przechowywanie biżuterii. Wybierając tę ponadczasową i elegancką ozdobę, masz pewność, że podarujesz dziecku wyjątkowy prezent.

Pamiątka Chrztu – srebrna moneta w kształcie serca

Jeżeli zależy Ci na tym, by podarować dziecku oryginalny, nieco zaskakujący prezent, dobrym wyborem może być srebrna moneta w kształcie serca. Numizmat wykonany jest ze srebra najwyższej próby (999), a jego wzornictwo nawiązuje do wyjątkowego wydarzenia, jakim są chrzciny. Na monecie znajduje się inskrypcja „Pamiątka chrztu świętego” oraz wizerunek anioła, który otacza opieką śpiące spokojnie dziecko. Wykorzystana podczas produkcji technologia reliefu oraz druku cyfrowego na lustrzanej powierzchni sprawiają, że moneta w kształcie serca prezentuje się niezwykle efektownie. Do prezentu dołączone jest eleganckie etui.

Anioł Opiekun – srebrna moneta jednodolarowa

Anioł Opiekun, nazywany również Aniołem Stróżem, to w wierzeniach chrześcijańskich anioł, który czuwa nad ludźmi i pełni funkcję pośrednika między Bogiem a człowiekiem. Srebrna moneta z wizerunkiem Anioła Opiekuna będzie doskonałym prezentem z okazji chrzcin. Poza symbolicznym znaczeniem numizmat ma również niezwykłą wartością estetyczną. Wizerunek Anioła opiekującego się dziećmi wykonany został na lustrzanej powierzchni przy użyciu nowoczesnej technologii druku cyfrowego, która umożliwia precyzyjne odwzorowanie nawet najdrobniejszych szczegółów, zaś wykończenie typu antique finish dodaje całemu projektowi eleganckiego tonu.

Twoje Aniołki – srebrna moneta pięciodolarowa

Kolejną ciekawą propozycją przygotowaną przez Mennicę Polską jest srebra moneta pięciodolarowa Twoje Aniołki. Numizmat wyróżnia się unikalnymi zdobieniami – w centralnej części monety umieszczone podobizny czterech grających na instrumentach muzycznych aniołków, pod nimi znajdują się przezroczyste kapsuły ze srebrnymi oraz pozłacanymi wstawkami. Do produkcji monety wykorzystane zostało srebro najwyższej próby. Połączenie szlachetnego metalu i subtelnych zdobień sprawia, że prezent ma unikalną wartość kolekcjonerską.

Anioł Stróż – złota moneta pięciodolarowa

Złota moneta Anioł Stróż wyróżnia się kunsztownym wykonaniem oraz dopracowanymi zdobieniami. Na numizmacie umieszczony jest wizerunek anioła ozdobiony ekskluzywnym kryształem Swarovski Elements. Moneta z wizerunkiem Anioła Stróża to nie tylko unikalny prezent na chrzciny – to również doskonała inwestycja. Złoto to metal, który cena jest odporny wszelkie zawirowania na rynkach finansowych – z tego powodu sztabki i numizmaty wykonane z tego kruszcu wykorzystywane są do długoterminowego lokowania oszczędności.

Zobacz również

21 czerwca 2022

Józef Piłsudski na monetach

Numizmaty przedstawiające znane osoby cieszą się sporą popularnością. Są chętnie wybierane zarówno do kolekcji prywatnych, jak i na prezent czy w celach inwestycyjnych. Jednym z wielkich Polaków, których postać wielokrotnie pojawiała się na monetach, jest Józef Piłsudski. Oblicze marszałka zostało na nich wybite po raz pierwszy jeszcze za jego życia, na polskich monetach obiegowych. Na produktach kolekcjonerskich wizerunek Piłsudskiego pojawił się kilkadziesiąt lat po jego śmierci, a dokładniej: w 1988 roku. Od tego czasu został kilkukrotnie uhonorowany w numizmatyce. Poznaj najpiękniejsze monety z Piłsudskim!