Pomysł na prezent pod choinkę

3 października 2019

Srebrne i złote monety to wyjątkowe, piękne i trwałe prezenty pod choinkę. Różnorodne kształty, techniki zdobnicze, stylistyka oraz tematyka monet z Mennicy Polskiej sprawiają, że w ofercie bez trudu można znaleźć upominki, które trafią w gust różnych osób.

Dlaczego monety i numizmaty to dobry pomysł na prezent pod choinkę?

Monety i numizmaty to piękne i oryginalne prezenty pod choinkę, które mogą ucieszyć nie tylko osoby z pasją kolekcjonerską. Ze względu na niezwykłą trwałość kruszców są wartościową pamiątką na całe życie. Srebro i złoto od wieków symbolizuje też prestiż i bogactwo, dlatego świetnie nadaje się na prezent dla wyjątkowej osoby.

Monety bite w Mennicy Polskiej to gwarancja najwyższej jakości wzornictwa i wykonania, co potwierdza zainteresowanie kolekcjonerów na całym świecie i liczne nagrody w najważniejszych konkursach w branży menniczej. Firma z jednej strony ma ponad 250-letnią tradycję, a z drugiej należy dziś do trójki najlepszych technologicznie mennic na świecie.

Szeroki wybór monet Mennicy Polskiej na prezent pod choinkę

Kategoria prezenty zawiera prawie sto wyjątkowych produktów wybranych z bogatego asortymentu Mennicy Polskiej. Można w niej znaleźć piękne srebrne i złote monety o różnorodnych kształtach i stylistyce. Zostały one wykonane przy użyciu szeregu nowoczesnych technik mincerskich, takich jak między innymi: mikrodruk i kolorowy druk cyfrowy, wstawki z kamieni szlachetnych, bursztynów oraz kamieni syntetycznych (np. SWAROVSKI ELEMENTS), selektywne złocenie i rutenowanie, dekoracja szkłem czy efekt kątowy.

Również tematyka i symbolika monet jest niezwykle zróżnicowana, co ułatwia wybór prezentu pod choinkę, który trafi w gust obdarowywanej osoby. Oferta Mennicy Polskiej obejmuje między innymi:

 • Najróżniejsze monety-amulety z symbolami szczęścia (m.in. monety z serii „Symbole Szczęścia”, „Małe Skarby” i „Monety na szczęście”).
 • Złote monety ze znakami zodiaku w dwóch różnych seriach;
 • Monety o tematyce inspirowanej sztuką (np. „Impresja, Wschód Słońca”, „Tahitanki”, „Frida Kahlo”, „Ostatnia Wieczerza”, „Pieta” czy „Macierzyństwo w Sztuce”);
 • Monety związane z historią i kulturą Polski (np. „Bona Sforza”, „August Emil Fieldorf Nil”, „Zygmunt I Stary” czy „Bazylika Franciszkanów w Krakowie” i „Patroni Polski”);
 • Monety o tematyce religijnej („DEKALOG. Zestaw Monet”, „Chrystus z Eucharystią”, „Aniołek Bożonarodzeniowy”, „Anioł Opiekun”);
 • Monety upamiętniające mistrzostwa w piłce nożnej, siatkówce lub lekkoatletyce;
 • Inne, niekiedy bardzo ekskluzywne monety o wyjątkowym charakterze (np. „Kalendarz Azteków”, „Mandala – koło życia”, „Labirynt”, „Siedem Nowych Cudów Świata” czy „Rum Coin”).


Monety w formie biżuterii – świetne prezenty pod choinkę dla kobiet

Część monet z asortymentu Mennicy Polskiej może być także wykorzystana jako biżuteria, co ucieszy zwłaszcza kobiety. Najczęściej są to monety z zaczepami lub w formie naszyjnika, ale dostępne są też bransoletki, a nawet kolczyki. Tego typu prezent pod choinkę to nie tylko piękny przedmiot trzymany w domu, lecz również ozdoba osobista. Tematyka i sposób zdobienia monet są na tyle zróżnicowane, że jest z czego wybierać.

Wśród monet-biżuterii można są między innymi:

 • Srebrna zawieszka „Power of Life” (1 dolar) w kształcie ryby okalającej zielony kamień „kocie oko”. Prezentuje się niezwykle stylowo także dzięki miejscowemu rutenowaniu i selektywnemu złoceniu.
 • Moneta-kolczyki „Egipska Królowa Nefertiti” (2 razy 200 franków CFA) to świetny pomysł na prezent pod choinkę dla ukochanej kobiety. Po lewej stronie kolczyki zawierają wykonany przy użyciu druku cyfrowego wizerunek królowej Nefertiti, uważanej za najpiękniejszą kobietę starożytności, a po prawej stylizowane ornamenty.
 • Złoty wisiorek „Skarabeusz” (5 dolarów), czyli elegancka i luksusowa biżuteria ze wstawką z żywicy i wyjątkowy amulet szczęścia w jednym.
 • „Błyskotka na Święta” (500 franków CFA) to z kolei piękna zawieszka o tematyce bożonarodzeniowej. Na monecie wykonanej przy użyciu technik reliefu i selektywnego złocenia widnieje wizerunek anielicy opartej o sierp księżyca oraz pierwsza gwiazdka.


Prezenty pod choinkę dla najmłodszych

W ofercie Mennicy Polskiej są również monety, które ze względu na tematykę i kolorowy druk cyfrowy szczególnie przypadną do gustu dzieciom. Taki prezent pod choinkę może rozbudzić w najmłodszych zainteresowanie numizmatyką i pasję kolekcjonerską. Może okazać się też dobrą inwestycją – gdy po latach dziecko chciałoby sprzedać monety, będą one najprawdopodobniej znacznie więcej warte.

Na uwagę zasługują tu takie monety jak choćby:

 • „Królik Bugs” z serii „Bohaterowie kreskówek” (1 dolar);
 • „Sarna”, „Dzik” i „Niedźwiadek” z serii „Dzieci Polskich Lasów”, która prezentuje pełne uroku małe zwierzęta (wszystkie 1 dolar);
 • „Kot Szczęścia”, „Siedem słoników” i „Kogucik na patyku” (500 franków CFA każda), czyli zabawne talizmany na szczęście.