Co kupić na chrzest dla chłopca, a co dla dziewczynki?

W internecie można znaleźć liczne inspiracje, co kupić na chrzest dla chłopca. Najczęściej jednak są to w rzeczywistości uniwersalne upominki, które równie dobrze sprawdzą się jako prezent na chrzciny dla chłopca, jak i dla dziewczynki.

Coraz częściej jako upominek z tej okazji wybierane są praktyczne przedmioty, takie jak między innymi ubranka, pościele i poduszki, wózki, nosidełka, foteliki czy wszelkiego rodzaju zabawki. Oryginalnym pomysłem może być też na przykład sesja zdjęciowa.

Chrzest to jednak ciągle dla wielu na tyle ważna okoliczność, że wolą ofiarować prezent, który będzie przede wszystkim wyjątkową pamiątką. Popularne są pamiątkowe ozdoby (często z metali szlachetnych) i albumy, niekiedy także personalizowane.

Nadal bardzo często na prezent na chrzest dla chłopca wybierane są też dewocjonalia (np. łańcuszki, krzyżyki, medaliki, obrazki czy różańce), eleganckie lub obrazkowe wydania Biblii, czy książeczki o tematyce konfesyjnej. Bądź co bądź, jest to okazja o charakterze religijnym, której symboliczny wymiar wiąże się głównie z wiarą.

Prezent z Mennicy Polskiej na chrzest dla chłopca

Oryginalną alternatywą dla klasycznych dewocjonaliów i pamiątkowych ozdób z metali szlachetnych mogą być monety i numizmaty ze srebra. Dlaczego świetnie sprawdzą się jako upominek z okazji chrztu?

Po pierwsze, ze względu na niezwykłą trwałość kruszcu, są pamiątką na całe życie. Po drugie, kolekcjonerskie monety i numizmaty bite są często w krótkich seriach (np. 200, 500, 750 czy 999 sztuk), co sprawia, że są ekskluzywnymi upominkami. Po trzecie, srebro i złoto są oznaką prestiżu, więc szczególnie dobrze nadają się jako prezenty na wyjątkowe okazje, wyznaczające ważne momenty w życiu – a taki charakter ma bez wątpienia chrzest.

Wreszcie, w ofercie Mennicy Polskiej są monety i numizmaty, które ze względu na swoją symbolikę wyjątkowo pasują jako prezent na chrzest dla chłopca i dla dziewczynki. Można je znaleźć w zakładce „Prezenty na chrzciny i komunię”. Poniżej prezentujemy 4 przykładowe monety i numizmaty z tej kategorii.

Medalik z krzyżykiem (500 franków CFA) jest świetnym pomysłem na prezent na chrzest dla chłopca. Chrzest to w końcu sakrament, który nie tylko obmywa z grzechu pierworodnego, ale stanowi też włączenie do Kościoła. Krzyż – symbol chrześcijaństwa – przypomina o tym, że człowiek należy do wspólnoty wierzących. Srebrny medalik z krzyżykiem to także bardzo estetyczna biżuteria na całe życie.

Moneta Anioł Opiekun (1 dolar) to nasza kolejna propozycja dla tych, którzy zastanawiają się, co kupić na chrzest dla chłopca. Symbolizuje opiekę Anioła Struża, który będzie czuwać nad dzieckiem każdego dnia. Monetę wyróżnia jednoczesne zastosowanie kolorowego druku cyfrowego i eleganckiego zdobienia antique finish.

Pamiątka Chrztu (1000 franków CFA) to moneta o oryginalnym kształcie serca (symbolizującym miłość i opiekę) wykonana z użyciem technologii reliefu i druku cyfrowego, które łączą się w bardzo efektowny sposób. Taki prezent na chrzciny dla chłopca będzie idealną pamiątką tego ważnego wydarzenia.

Dekalog (Zestaw Monet, 10 x 500 franków) to zdecydowanie droższa propozycja – dla zamożniejszych klientów lub jako składkowy prezent na chrzest dla chłopca od kilku osób. Awers monet nawiązuje do kamiennych tablic, na których Bóg przekazał Mojżeszowi 10 przykazań. Rewers z kolei odnosi się do poszczególnych przykazań przez fragmenty reprodukcji największych arcydzieł malarskich. Monety o bogatej stylistyce zostały wykonane z najwyższą dbałością o szczegóły i w bardzo małym nakładzie (200 zestawów).

Prezent na chrzciny dla chłopca – z gwarancją najwyższej jakości

Monety z Mennicy Polskiej to wyjątkowe pamiątki, których wykonanie łączy niezwykłą staranność i wykorzystanie najnowocześniejszych technik mincerskich. Tradycja firmy sięga 250 lat, a dzięki innowacyjności Mennica Polska jest dziś jedną z trzech najbardziej zaawansowanych technologicznie mennic na świecie. Potwierdzeniem jakości bitych w niej monet jest zarówno nieustające zainteresowanie kolekcjonerów z całego świata, jak i liczne wyróżnienia w najbardziej prestiżowych konkursach w branży mincerskiej.

Zobacz również

20 stycznia 2021

Jak wyczyścić stare monety?

Początkujący miłośnicy numizmatyki często pytają, jak wyczyścić monety, tymczasem najpierw powinni zastanowić się, czy w ogóle warto to robić. Poniżej wyjaśniamy, kiedy i jak należy konserwować monety, a kiedy lepiej jest pozostawić na nich zanieczyszczenia.