Taki wybór jest wygodny i – jeśli jest trafny – z całą pewnością przyniesie dziecku wiele radości. Może jednak warto wykorzystać Dzień Dziecka nie tylko po to, aby sprawić dziecku chwilę szczęścia, ale też nauczyć czegoś, wzbudzić w nim poczucie odpowiedzialności i pokazać, że jest już na tyle dorosły i odpowiedzialny, że można powierzyć mu coś naprawdę wartościowego?

Prezent na Dzień Dziecka – nie tylko zabawka

Współczesne dzieci, w zdecydowanej większości, mają wszystkiego pod dostatkiem. W domach są stosy zabawek, książek, elektroniki – wszystko to sprawia, że maluch ma na wyciągnięcie ręki niemal wszystko, czego zapragnie. Z jednej strony to komfortowa sytuacja, dzieciństwo powinno być beztroskie, pełne zabawy i radości. Z drugiej strony dzieci tracą poczucie wartości przedmiotów, które posiadają. Bez mrugnięcia okiem wymieniają zabawki na nowe, a stare odkładają w kąt, oczekują nowych telefonów i innych gadżetów, mimo że te, których używają, są jeszcze sprawne. Często mają wręcz problem ze zrozumieniem odmowy – w końcu bardzo często dostają to, czego chcą. Rodzice, chcąc zapewnić dziecku radość, spełniają wszystkie zachcianki  malucha, często pamiętając deficyty swojego dzieciństwa. Może zatem przy wyborze prezentu na Dzień dziecka warto rozważyć coś innego niż zabawka czy kolejny gadżet?

Co kupić na Dzień Dziecka?

Aby wzbudzić w dziecku poczucie odpowiedzialności, a także wartości otrzymywanych przedmiotów, można postawić na małe sztabki złota. Wiele osób może się zdziwić i zastanowić, co to za prezent na Dzień Dziecka. Prawda jest taka, że jest to prezent niezwykle wartościowy i perspektywiczny. Ma również wartość edukacyjną. Na podstawie niewielkiej sztabki złota (dostępne są one w wagach 1, 2 i 5 gramów) można dziecku wytłumaczyć, z czego wynika ich wartość, dlaczego warto część swojego majątku odkładać i oszczędzać, a nie wydawać wszystko na bieżące potrzeby i przyjemności. Sztabka złota jako prezent z okazji Dnia Dziecka może na początku rozczarować dziecko, ale z pewnością, gdy w odpowiedni sposób przedstawi mu się wartość prezentu i wytłumaczy, dlaczego właśnie taki podarunek otrzymało, z całą pewnością zrozumie i doceni ten pomysł.

Sztabka złota jako prezent na Dzień Dziecka – o tym warto pamiętać

Decydując się na zakup sztabki złota  w charakterze prezentu na Dzień Dziecka, trzeba wziąć kilka rzeczy pod uwagę. Dziecko nie może być za małe, bo nie zrozumie, skąd taki wybór, a prezent, nawet jeśli ma nieść ze sobą wartość edukacyjną, nie powinien być rozczarowaniem. Trudno jednoznacznie wskazać, jaki wiek jest odpowiedni – rodzice najlepiej znają swoje dzieci, znają ich poziom rozwoju emocjonalnego i intelektualnego, więc z całą pewnością będą w stanie sami ocenić, czy przyszedł już właściwy moment. Inaczej można podejść do tej sprawy, gdy mała sztabka jest prezentem dla cudzego dziecka i ma zastąpić prezent w postaci pieniędzy. Wówczas można ją przekazać rodzicom, a oni sami zadecydują, kiedy wręczyć ją dziecku lub odłożą ją i potraktują, jako oszczędności na rzecz przyszłości dziecka.

Wyjątkowy prezent na Dzień Dziecka

Złoto warto wybrać jako prezent jeszcze z jednego powodu – to bezpieczny zakup. Wahania cen są niewielkie, a w dłuższej perspektywie, wartość zakupionego złota ma dużą szansę na wzrost, zwłaszcza jeśli wybierze się odpowiedni moment na zakup. Nie trzeba śledzić wielu zależności i okoliczności, które mogą wpływać na cenę kruszcu. W związku z tym mała sztabka złota na Dzień Dziecka to również dobry początek, aby tłumaczyć dziecku prawidła ekonomii, funkcjonowania rynku i gospodarki. Każdy rodzić sam będzie mógł zdecydować się, w jaki sposób potraktować taki prezent na Dzień Dziecka. Nie ulega natomiast wątpliwości, że jest to ciekawy i wart rozważenia pomysł na wyjątkowy podarunek.

Zobacz również

21 czerwca 2022

Józef Piłsudski na monetach

Numizmaty przedstawiające znane osoby cieszą się sporą popularnością. Są chętnie wybierane zarówno do kolekcji prywatnych, jak i na prezent czy w celach inwestycyjnych. Jednym z wielkich Polaków, których postać wielokrotnie pojawiała się na monetach, jest Józef Piłsudski. Oblicze marszałka zostało na nich wybite po raz pierwszy jeszcze za jego życia, na polskich monetach obiegowych. Na produktach kolekcjonerskich wizerunek Piłsudskiego pojawił się kilkadziesiąt lat po jego śmierci, a dokładniej: w 1988 roku. Od tego czasu został kilkukrotnie uhonorowany w numizmatyce. Poznaj najpiękniejsze monety z Piłsudskim!