Okazji, aby obdarować ukochaną lub bliską sobie kobietę jest wiele. Wymienić można chociażby Dzień Kobiet, Dzień Matki, Dzień Babci, Walentynki i wiele innych. Choć powodów do wręczenia prezentu kobiecie  nie brakuje, problemem często jest wybór samego podarunku. Zdecydować się na coś praktycznego, czy może postawić na walory  estetycznego albo przyjemny, acz niepraktyczny drobiazg? To są zwykle trudne dylematy, choć przy odrobinie dobrej woli można znaleźć upominki, które będą zarówno wartościowe jak i podkreślające wyjątkowe znaczenie osoby dla obdarowującego. W Mennicy Polskiej przygotowaliśmy zestaw wyjątkowych prezentów dla kobiet – poznaj nasze propozycje i wybierz oryginalny upominek dla bliskiej osoby!

Oryginalna moneta-przywieszka – zawsze dobry prezent dla kobiety

Biżuteria to zawsze dobry wybór, jeśli chodzi o prezent dla kobiety. Wśród różnych typów biżuterii warto zwrócić większą uwagę na przywieszki. Przede wszystkim dlatego, że można łączyć je z różnymi łańcuszkami, a dzięki temu choć częściowo zmieniać ich charakter. Są to więc prezenty niezwykle uniwersalne, które można dostosować do wielu stylizacji i okazji. Przywieszki przyjmują wiele różnych form, najpowszechniejsze to różnego rodzaju kamienie osadzone w złocie lub srebrze. W Mennicy jednak zdecydowanie stawiamy na oryginalność. Wiele z przywieszek w naszej ofercie to tak naprawdę monety kolekcjonerskie, więc ich wartość jest nie tylko estetyczna, ale również nominalna, a przy tym – dzięki zastosowaniu szlachetnych kruszców – rzeczywista.

Wzór na przywieszce – każda kobieta doceni taki prezent

Pomimo tego, że przywieszki są tak naprawdę monetami, ich wzory w żaden sposób tego nie zdradzają. Wręcz przeciwnie – prezentują się jak najwyższej klasy wyroby jubilerskie, a grawer, wzornictwo i kolorystyka dobrane są zgodnie z kanonami dobrego stylu – zarówno klasycznego, jak i bardziej oryginalnego. Wśród monet-przywieszek, w ofercie Mennicy można znaleźć między innymi te z wzorami nawiązującymi do znaków zodiaku. Są to w istocie monety o nominale 500 CFA, które emituje Republika Kamerunu. Wzory ze znakami zodiaku, dostępne są również jako dolary emitowane przez Królestwo Niue, które znajduje się na Pacyfiku. Taki prezent zrobi na obdarowanej kobiecie z pewnością duże wrażenie. Wybierać można też spośród bardziej tradycyjnych form, choć o oryginalnym pochodzeniu. Przywieszka w kształcie rybki z bursztynową ozdobą – choć wygląda jak klasyczna biżuteria, jest tak naprawdę srebrnym dolarem emitowanym przez, wspomniane już, Królestwo Niue.

Numizmat jako prezent dla kobiety? Zdecydowanie tak!

Inne oryginalne pomysły na prezenty dla kobiet to choćby numizmaty kolekcjonerskie. Nie są one kojarzone jako typowo kobiecy upominek, ale warto dać im szansę. Numizmaty w ofercie Mennicy są wyjątkowe - często w ogóle nie przypominają monet, a raczej wyjątkowo zdobne i kunsztownie wykonane amulety. Mogą mieć one również wartość symboliczną. Wyemitowana przez Republikę Kamerunu moneta o nominale 1000 CFA na rewersie przyozdobiona jest fragmentem obrazu Gustava Klimta „Trzy okresy z życia kobiety”. Inne mogą natomiast prezentować „Anioła stróża”, „Drzewko szczęścia”, czy inne wzory, które można odczytywać na różne sposoby. Na koniec warto wspomnieć jeszcze o numizmatach w kształtach innych niż typowe okrągłe monety – gwiazdach, prostokątach z zaokrąglonymi rogami, czy trójkątach. Tak szeroki wybór kształtów i wzorów sprawia, że każdy z pewnością będzie w stanie znaleźć wymarzony prezent dla kobiety.

Wartość prezentu dla kobiety też ma znaczenie!

Kiedy wręcza się prezent bliskiej osobie, jego wartość ma często znaczenie drugorzędne – zwłaszcza dla osoby obdarowanej. Dla niej najczęściej liczy się sam gest i pamięć. Nie oznacza to jednak, że wartość prezentu nie powinna mieć żadnego znaczenia – jest ona jednak względna, uzależniona od możliwości i okoliczności. Wśród prezentów dla kobiet z Mennicy można wybrać zarówno propozycje tańsze w umiarkowanych cenach, na przykład wykonane z czystego srebra numizmaty, jak i nieco droższe, ale przedstawiające sobą obiektywnie większą wartość, bo wykonane ze złota najwyższej próby. Taki prezent sprawdzi się idealnie na wyjątkowe okoliczności lub dla osoby, której chce się wyrazić wdzięczność, przywiązanie czy miłość.

Zobacz również

21 czerwca 2022

Józef Piłsudski na monetach

Numizmaty przedstawiające znane osoby cieszą się sporą popularnością. Są chętnie wybierane zarówno do kolekcji prywatnych, jak i na prezent czy w celach inwestycyjnych. Jednym z wielkich Polaków, których postać wielokrotnie pojawiała się na monetach, jest Józef Piłsudski. Oblicze marszałka zostało na nich wybite po raz pierwszy jeszcze za jego życia, na polskich monetach obiegowych. Na produktach kolekcjonerskich wizerunek Piłsudskiego pojawił się kilkadziesiąt lat po jego śmierci, a dokładniej: w 1988 roku. Od tego czasu został kilkukrotnie uhonorowany w numizmatyce. Poznaj najpiękniejsze monety z Piłsudskim!