Mennica Polska najlepsza w swojej kategorii podczas Międzynarodowych Targów TRANSEXPO 2021

27 października 2021

Mennica Polska, kolejny raz z rzędu, została nagrodzona medalem podczas Międzynarodowych Targów Transportu Zbiorowego TRANSEXPO. Branżowe jury doceniło pionierskie rozwiązanie, w ramach którego karta płatnicza pełni funkcję identyfikatora biletów okresowych, w kategorii „Systemy pobierania opłat”.

Najwyższe wyróżnienie dla Mennicy Polskiej

Nagrodę podczas Międzynarodowych Targów Transportu Zbiorowego TRANSEXPO 2021 przyznano Mennicy Polskiej już trzeci raz z rzędu. Wcześniej w kategorii „Systemy pobierania opłat” jury wyróżniło nowatorski Open Payment System – dwukrotnie, w ramach XIII i XIV edycji (w 2016 i 2018 roku).

Rozwiązanie nagrodzone podczas tegorocznej edycji targów zostało po raz pierwszy wdrożone w Bydgoszczy we wrześniu ub.r. Innowacja opiera się na przypisaniu biletu okresowego do zbliżeniowej karty płatniczej. Ta ostatnia, w przypadku kontroli, jest potwierdzeniem uprawnienia pasażera do przejazdu zamiast karty miejskiej.

– Konsekwentnie pracujemy nad innowacjami, które nie tylko odpowiadają na potrzeby rynku, ale też wyznaczają nowe standardy – mówi Katarzyna Budnicka, Członek Zarządu i Dyrektor Pionu ds. Płatności Elektronicznych w Mennicy Polskiej – Nasze rozwiązanie to w praktyce większy komfort dla pasażerów, a także mniej plastiku, mniej papieru i wymierne korzyści dla organizatorów transportu publicznego – dodaje.

Projekt został zrealizowany przez Mennicę Polską we współpracy z Mastercard (podmiot wspierający wdrożenie od strony doradczej) oraz Zarządem Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy (zleceniodawca).

– Możliwość potwierdzania uprawnienia do przejazdu na podstawie biletu okresowego zbliżeniową kartą płatniczą to wygoda i oszczędność czasu dla pasażerów komunikacji miejskiej. Nie muszą oni bowiem korzystać z automatów lub stacjonarnych punktów obsługi klienta – transakcje realizują w internetowym portalu Bydgoskiej Karty Miejskiej. Jednocześnie, dzięki przypisaniu biletu do karty płatniczej, ograniczają liczbę dokumentów niezbędnych w podroży – dodaje Jacek Sieński, Dyrektor Działu Handlowego Płatności Elektronicznych w Mennicy Polskiej

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w realizację tego projektu – Pracownikom Mennicy Polskiej oraz Partnerom – Mastercard i Zarządowi Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy.