Mennica Polska Mecenasem 13. edycji Nagrody Radia Zet im. Andrzeja Woyciechowskiego

30 października 2017

​Już 15 listopada w warszawskiej Zachęcie poznamy laureata jednej z najbardziej prestiżowych nagród świata mediów w Polsce. Kapituła nominowała 11 dziennikarzy, spośród których wyłoniony zostanie autor najlepszego materiału. Mecenasem Konkursu jest Mennica Polska S.A.

Nagroda Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego przyznawana jest co roku autorowi materiału dziennikarskiego, który wykracza poza schematy i zagląda za kulisy otaczającej nas rzeczywistości. Celem Konkursu jest uhonorowanie dziennikarzy za odwagę w docieraniu do prawdy. Nominowanych wyłoniła Kapituła Konkursu, w skład której wchodzi 24 wybitnych przedstawicieli polskiego dziennikarstwa i rynku mediów oraz córka Andrzeja Woyciechowskiego − Katarzyna Radziwiłł. Mennica Polska ma zaszczyt być tegorocznym Mecenasem tej wybitnej nagrody.

Mennica Polska zawsze angażowała się w ważne projekty społeczne i kulturalne. Nagroda Radia Zet im. Andrzeja Woyciechowskiego to bardzo wartościowa inicjatywa, która docenia prawdziwie, bezkompromisowe dziennikarstwo. Jesteśmy dumni, że mamy w niej swój mały udział − mówi Inga Kosim, Dyrektor Marketingu Mennicy Polskiej S.A.

Andrzej Woyciechowski, to legendarna postać polskiego dziennikarstwa. Pracował w Programie I PR, a następnie w radiowej „Trójce”. W 1975 r. trafił do Telewizji Polskiej, gdzie przygotowywał m.in. programy o piosence francuskiej. Po wprowadzeniu stanu wojennego został zwolniony z mediów państwowych. Po 1981 r. współpracował z Radio France Internationale RFI, agencją prasową Agence France-Presse oraz z Radiem Wolna Europa. Był również korespondentem „Le Monde” i „Liberation”, gdzie pisywał pod pseudonimem „Pierre Vodnik”. W 1990 r. założył Radio ZET – pierwszą prywatną rozgłośnię radiową w Warszawie, stając się jej prezesem i właścicielem. Był pomysłodawcą i pierwszym prowadzącym audycji „Gość Radia ZET”. Z telewizji znany jest jako prowadzący pierwszy polski talk-show „Na każdy temat”. Był laureatem wielu nagród, m.in. „Słonia” (1993), „Wiktora” (1994) i Nagrody Kisiela (1995).